Başkan Günel: Kuşadası’nı yeniden inşa ediyoruz

Başkan Günel: Kuşadası’nı yeniden inşa ediyoruz

Aydın ziyaretlerini sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi Yeni Hizmet Kompleksi’nin temel atma törenine katıldı.

Törende konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Aydın Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yaklaşık 3 yılda 2 milyon metrekare altyapı ve üstyapı çalışması gerçekleştirdik. Mahalle mahalle Kuşadası’nı yeniden inşa ediyoruz. Lokal çözümlerle değil, bölgesel çözümlerle kentimizin geleceğini yeniden planlıyor ve projelerimizi birer birer yapıyoruz. Bir taraftan yerli halkımızın günlük ihtiyaçları olan sosyal donatı alanları, taziye evi, kütüphaneler, spor alanları, yeşil alanlar, ibadethaneler, kreşler, engelsiz yaşam alanları yaparken diğer taraftan Z kuşağının beklenti ve ihtiyaçlarından yola çıkarak yeni dünyanın yeni kuşağı dijital göçebelere ulaşıyoruz” dedi.

“DİJİTAL DÜNYANIN YENİ MESLEKLERİNİN EĞİTİMİNİ VERİYORUZ”

Yaptıkları çalışmalar ve projeler hakkında bilgi veren Günel, “Facebook ve Google’ın desteklediği yapay zeka laboratuvarlarını da içeren İstasyon Kuşadası projesini hayata geçirdik. Yüzlerce gencimize dijital dünyanın yeni mesleklerinin eğitimini veriyoruz. Ödüllü projemiz Kampinova zamandan ve mekandan bağımsız çalışan dijital göçebeler için yeni kongre, eğitim ve yaşam alanları hazırlıyoruz. Kalitesiyle Türkiye’nin 1. sırasında oturan Ada Camping alanında sadece yeni turizm beklentilerini karşılamakla kalmıyoruz. Buradan elde ettiğimiz gelir tamamıyla Türkiye’nin dört bir yanından gelen dezavantajlı gencimize eğitim, tatil ve yeni işler fırsatları sunuyoruz” dedi.

Başkan Günel konuşmasının sonunda tüm destekleri için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM