Dikili’ye “Yaşam Sokağı”

Dikili’ye “Yaşam Sokağı”

İlçeye kazandırdığı yeni sosyal yaşam alanlarıyla vatandaşların takdirini kazanan Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, kalıcı hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.
Dikili Belediyesi tarafından yürütülen sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında Salimbey Mahallesi’inde kentin en işlek noktasında yer alan ve bir zamanlar yaşanan tatsız olaylar nedeniyle vatandaşların geçmekten çekindiği 13 Sokak, yeniden düzenlenip daha güvenilir, daha konforlu hale getirilerek “Yaşam Sokağı” ismi ile hizmete açıldı.

Tarihi ve mimari dokusu korunarak ışıklandırma sistemi ile yeni yüzüne kavuşturulan ve tüm vatandaşların günün her saatini güvenli bir şekilde kullanabilecekleri “Yaşam Sokağı”nda Dikili Belediyesi kursiyerlerince üretilen eserlerin sergilendiği Kadın El Emeği Ürünleri Merkezi’nin de açılışı gerçekleşti.

Başkan Kırgöz: “Dikili’mizin simge sokaklarından biri olacak.”

Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve kadınların çoğunlukta olduğu çok sayıda vatandaşın katıldığı açılış töreninde konuşan Başkan Kırgöz “Göreve geldiğimiz günden itibaren sokak sağlıklaştırma projelerine önem verdik. Bugün açılışını yaptığımız 13 Sokak, geçmişte yaşanan bazı olumsuz gelişmeler nedeniyle herkesin tedirgin olduğu bir yerdi. Hatta yaralanma olayları ve kaybedilen hayatlar nedeniyle kimsenin kullanmadığı bir sokak haline gelmişti. İlçemizin merkezinde yer alan bu sokağı canlandırmak için harekete geçtik. Sabır isteyen bir işti. Tüm kurumlar ile iletişime geçtik, yaptığımız görüşmelerden olumlu sonuçlar alarak çalışma arkadaşlarımla birlikte sokağımızı vatandaşların günün her saatinde rahatça kullanabilecekleri güvenli bir yer haline getirdik. Yeni yüzüne kavuşturduğumuz 13 Sokak geçmişte olan hayat kayıplarının bir daha yaşanmaması için ‘Yaşam Sokağı’ olarak halkımızın hizmetinde olacak. Yaşam Sokağı’mızda belediyemiz kurslarına katılan kadınlarımızın el emeği ile ürünleriyle aile bütçelerine katkı sağlayacakları Kadın El Emeği Ürünleri Merkezi’mizin de açılışını yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Tüm kadınlarımızı belediye kurslarımıza bekliyoruz. Yaşam Sokağı’mızın, ilçe turizmi ve ekonomisi açısından da Dikili’mizin simge sokaklarından biri olacağı inancıyla emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM