Dünyanın dansçıları Menderes’te buluştu

Dünyanın dansçıları Menderes’te buluştu

İzmir’de Menderes Belediyesi bu yıl ilkini düzenlediği Uluslararası Özdere Kültür ve Sanat Dans Festivali coşkuyla gerçekleşti. Moldova, Sırbistan, Gürcistan, Bulgaristan, Romanya ve Makedonya’dan dans topluluklarının katıldığı festivalde her ülke kendi kültürlerine ait halk danslarını sanatseverlerle buluşturdu.

Üç gün süren ve görsel şölenin yaşandığı kortejlerle başlayan festivale katılan 7 ülkeden 300 dansçı, Özdere Orta Mahalle Gençlik Parkında, Menderes Belediyesi Merkez Amfi Tiyatroda ve Özdere Çukuraltı sahilinde gösterilerini yaptılar.

“MENDERES’İMİZİN ADINI ULUSLARARASI PLATFORMDA TANITMIŞ OLUYORUZ”

Festivalde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, düzenlenen etkinliğin ilçenin tanıtımı için önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “Birinci Uluslararası Kültür ve Sanat Dans Festivalimiz ilçemizin tanıtımı açısından hayata geçirdiğimiz önemli adımlardan bir tanesi. Birbirinden farklı 6 ülkeden katılımcıları ağırladığımız festivalimizde hem misafirlerimize, kültürümüzü ve Menderes’imizin değerlerini gösteriyor hem de ilçemizin adını uluslararası platformda tanıtmış oluyoruz” diye konuştu.

“MENDERES’İMİZİ MARKA KENT YAPMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Başkan Kayalar, Menderes’i marka kent yapma konusunda çalışmalarının devam edeceğini ifade ederek, “Menderes’imizi marka kent yapmak için çalışmalarımız devam edecek. Göreve geldiğimiz ilk günkü heyecanımızla ve isteğimizle söylediğimiz gibi Menderes, İzmir’in parlayan yıldızı olacak! Çünkü her Şey Menderes için!” dedi.

Farklı ülkelerden dansçıların zeybek gösterisi yapmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Kayalar, sözlerini şöyle noktaladı:

“1. Uluslararası Özdere Kültür ve Sanat Dans Festivalimizin son gününde 7 ülkeden 300 katılımcı ÖzdereÇukuraltı sahilinde ülkemizin eşsiz değerlerinden Zeybek gösterisi yaptı. Görsel şölenimize ortak olarak bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim. Menderesimizin adını ulusal ve uluslarası platformda duyurmak için çalışmalarımız devam edecek”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM