İyi Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar: Kemeraltı’ndaki şadırvan yıkımının takipçisi olacağız

İyi Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar: Kemeraltı’ndaki şadırvan yıkımının takipçisi olacağız

İyi Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar, şadırvan yıkımının takipçisi olacağız

İzmir’de Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda bulunan Şadırvanaltı Camii yakınlarındaki yaklaşık 65 yıllık şadırvan, balyoz ve matkapla yıkıldı.

Tarihi Kemeraltı Çarşısı’ da gerçekleşen, şadırvanın yıkılması ile ilgili haberle üzerine, İyi Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar Kemeraltı esnafı ile görüştü.

Öncelikle gerçekleşen olaydan üzüntü duyduğunu belirten Coşkun Tatar, konu hakkında esnafların da farklı fikirleri olduğunu söyledi. Tatar, bir kısım esnafın şadırvanın bakımsızlıktan dolayı kötü bir görüntüye sebep olduğunu aynı zamanda şadırvan yanındaki Telekom ve Tedaş’a ait trafoların da çöp atık yeri haline geldiğini düşünen esnafların yanı sıra, çarşının sembol yapılarından biri olduğu görüşünde olan esnafların da olduğunu belirtti.

Konunun ortak bir mutabakatla çözüleceğini umduğunu belirtti. İyi Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar, “Sorunun başta belediye ve ilgili kurumlar olmak üzere taraflar arasında ortak akıl ve uzlaşı ile çözülmesi gerektiğini, çarşının dokusunun korunarak biran evvel çarşıya yakışır bir şadırvanın yapılması gerektiğini, İyi Parti Konak ilçe örgütü olarak konunun takipçisi olacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM