WhatsApp’a metin düzenleme özelliği geliyor

WhatsApp’a metin düzenleme özelliği geliyor

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformu olan WhatsApp yeni özellikleri duyurmaya devam ediyor. Yüksek boyutla dosya alışverişi yapma ve emoji ile mesajlara tepki verme özelliklerini duyuran WhatsApp, şimdi de metin düzenleme özelliğini test ediyor.

Beş yıl önce mesajı silme özelliği getirerek kullanıcıların kalbini kazanan şirket, bu özellikle yanlış gönderilen mesajlar nedeniyle kullanıcıların zor durumda kalmalarının önüne geçmişti.

Teknoloji site WABetaInfo’nun haberine göre; WhatsApp şimdi de metin mesajını düzenleme üzerinde çalışıyor.

Kullanıcılar, yeni özellikle birlikte yazım yanlışlarını kısa süre içerisinde değiştirebilecek. Test edilen mesaj düzenleme butonunda eski mesajı gösterme özelliği bulunmuyor. Analistler, şirketin yeni özelliği aktif etmeden önce düzenlenmiş mesajı göstermeyi de sunacağını tahmin ediyor.

Kullanıcıların mesajlarını düzenlemek zorunda kalacakları zaman aralığı hakkında ise bilgi verilmedi. Mesajı silme özelliğini kullanma süresi yedi dakika olmasından dolayı, düzenlemenin de zaman aralığının yedi dakika olabileceğin ifade edildi.

WhatsApp Android uygulamasında test edilmeye başlandığı özelliğin iOS ve masaüstü uygulamalarında da yakın zamanda test edilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM